Паражэнне "Кліперс" ад "Санз" ставіць пад сумнеў надзеі на чэмпіёнства ў НБА

Каўхі Леанард і Пол Джордж падышлі да паўабароны напярэдадні старту ў нядзелю на Crypto.com Arena, адной непахіснай, другую. Зоркі Кліпперса папрасілі звярнуцца да натоўпу перад першай гульнёй каманды, і Джордж быў кароткім, калі Леанард кіўнуў галавой.
Як было відаць на працягу нядзелі, «Кліпэрз» з цяжкасцю не адставалі ад «Фенікса» ў выніку паражэння з лікам 112:95, і ў гульні 2 «Кліпэрз» павінны былі адказаць на некалькі пытанняў, перш чым марыць аб чэмпіянаце.
Хоць Рэджы Джэксан пачаў сваю трэцюю гульню запар, Джон Уол адкрыў трэцюю чвэрць са стартавага месца, і Уол амаль зраўняўся з Джэксанам за некалькі хвілін.
Пол Джордж набраў 40 ачкоў без Каўі Леанарда і Джона Уола, а «Кліпэрз» адклалі сваю кульмінацыю ў выніку перамогі над «Сакрамэнта Кінгз».
Як "Кліперз" збалансуюць выкарыстанне свайго стартавага цэнтра Івіцу Зубаца з частатой замены яго на меншы склад? Выкарыстоўваючы традыцыйныя буйныя шайбы на працягу ўсёй гульні, "Фенікс" задушыў "Кліперс" на падборах у першым тайме і заваяваў перавагу ў 20 ачкоў, прычым іх стартар Дэандр Эйтан аднойчы паспяхова выхапіў мяч у Джэксана.
Магчыма, самае галоўнае, ці гэта прыклад хуткага стомленасці, альбо Clippers не прыслухаецца да міжсезонных інструкцый трэнера Тайрона Лю, што, нягледзячы на ​​ўсе свае таленты, яны не дадуць усё магчымае, калі не дадуць усё гэта?
«Вы не можаце пачаць гульню так, асабліва калі вы хочаце пачаць з абарончага менталітэту», - сказаў Лю. «Няма апраўдання таму, што мы гуляем адзін да аднаго. Усе гуляюць спіна да спіны. Мы павінны стаць лепшымі.
Джон Уол кажа, што адчувае сябе добра фізічна і добра гуляе, «за выключэннем штрафных кідкоў Шака».
"Кліпэрз" прайгралі ў няўдалым першым тайме, а "Фенікс" хутка адхіліў усе спробы адыграцца ў другім тайме, прычым Дэвін Букер лідзіраваў з перавагай у 35 ачкоў і 16 шанцамі.
Сапраўды гэтак жа Джордж крытыкаваў абарону - маўляў, абарона з мячом адстой, а абарона без мяча - адстой.
Леанард правёў сваю другую гульню ў сезоне, у якой ён адыграў 21 хвіліну і набраў 11 ачкоў, зрабіў 6 падбораў і 2 перадачы, 7 ачкоў блізка да лініі штрафных кідкоў. Аднойчы ўвечары пасля таго, як Джордж набраў 40 балаў за 39 хвілін, каб перамагчы Сакрамэнта, ён адыграў 34 хвіліны і набраў 16 ачкоў.
Джэксан не забіў, прапусціў пяць разоў за 24 хвіліны і зрабіў дзве галявыя перадачы. Уол пачаў размінацца на асноўнай лініі ў пачатку другога тайма, і Уол стаў першым у апрацоўшчыку мяча разам з Джорджам і Леанардам. Аднойчы ўвечары самым прыкметным укладам Уолла падчас перамір'я ў Сакрамэнта стаў пабочны дарадца, які ён даў Норману Паўэлу, калі стартавы абаронца быў 3-за-18 у пачатку сезона, сказаў Лю перад пачаткам.
«Норм не быў задаволены сабой, але [Уол] размаўляў з Нормам і проста казаў: «Працягвай гуляць, працягвай гуляць», — сказаў Лю перад пачаткам гульні.
«Калі страляць правільна і агрэсіўна, усё добра. Вы не прапусціце кожны стрэл».
«Ведаеце, Майкл Джордан і я не робім кожны ўдар, разумееце?» - сказаў Лу Паўэл. «І мы двое лепшых у свеце, так што ты павінен працягваць, разумееш?»
Паўэл выканаў 4 з 9 кідкоў, прыслухоўваючыся да парады Лю заставацца агрэсіўным, што часам спрацоўвала - кладучыся і прапускаючы лёгкі пераход Леанарда ў трэцюю чвэрць, часам не - спрабуючы выцягнуць мяч. Перадалі Зубаку для ўдушэння.
Лу не трэба было казаць сцяну, каб працягваць націскаць. «Кліпэрз» прайгравалі з лікам 11-0 і не забівалі ў першыя тры хвіліны гульні, а калі Уол выйшаў на пляцоўку ў першыя восем хвілін, Букер выйграў у «Кліперз» з лікам 14-10, яшчэ больш павялічыўшы перавагу «Санз». .
Глыбіня "Кліперз" дазваляе ім вывесці Каўі Леанарда з лаўкі запасных і гуляць у дзясяткі камбінацый складаў, засяроджваючыся на стварэнні прэтэндэнтаў на тытул.
Сцяна забяспечвала адсутную чаргу. Яго першы пас быў ідэальным пасам Джорджу для данка. Яго першы брэйк быў рывком на ўсёй пляцоўцы, Уол спрабаваў давесці мяч да пояса і, нягледзячы на ​​няўдачу, быў адважны. Уол не быў ідэальным, ён зрабіў 1 з 5 штрафных кідкоў, але ў яго было 17 ачкоў пры 7 з 12 кідкоў.
Леанард адыграў 7 хвілін у трэцяй чвэрці, працягваючы схему сваёй першай гульні на лаўцы запасных, дзе ён рабіў замены ў трох частках прыкладна па 7 хвілін у кожнай - палову да канца першага тайма, затым трэці. палова. Блізкія хвіліны.
Прысвечанае спартыўнаму вопыту сярэдняй школы SoCal, Prep Rally прапануе вам вынікі, гісторыі і закулісны погляд на тое, што робіць падрыхтоўчую атлетыку такой папулярнай.
Эндру Грэйв - аўтар біт Кліперс для Los Angeles Times. Ён далучыўся да The New York Times пасля асвятлення амерыканскага футбола і лёгкай атлетыкі ва ўніверсітэце штата Арэгон. Ён скончыў Арэгонскі ўніверсітэт і вырас на ўзбярэжжы Арэгона.

Час публікацыі: 25 кастрычніка 2022 г